Nitra, Piaristická 2
(budova Stapring, prízemie)
tel. 0905 130014

Newsletter

E-mail:

Počasie

Belgicko
dnes:   21 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,05 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 4,18 TRY
Americký dolar  EUR 1,20 USD

Zobraziť všetky »

Kvetinové Holandsko a Belgicko

Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Keukenhof Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Keukenhof Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Keukenhof Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Zaanse Schans Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Keukenhof Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Keukenhof Autobusový poznávací zájazd Holandsko Amsterdam Zuiderkerk Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Amsterdam Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Rotterdam Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Zaanse Schans Autobusový poznávací zájazd Holandsko Amsterdam Autobusový poznávací zájazd Holandsko Delft Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Rotterdam Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Amsterdam Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Zaanse Schans Autobusový poznávací zájazd Holandsko Delft Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Rotterdam Autobusový poznávací zájazd Kvetinové Holandsko a Belgicko Zaanse Schans
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 626119
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x kontinentálne raňajky


Antverpy - Rotterdam - Delft - Keukenhof - Zaanse Schans - Amsterdam 


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách, tranzit cez Rakúsko a Nemecko do Belgicka.

2. deň – príchod do najväčšieho belgického mesta a druhého najväčšieho prístavu v  Európe – Antverp – mesta známeho flámskeho maliara Petra Paula Rubensa. Mesto je vďaka veľkej židovskej komunite známe aj pod meno „Jeruzalem západu“ alebo ako „Diamantové mesto“, nakoľko obchod s týmto cenným nerastom tu prekvitá od 15. storočia. Prehliadka centra s nádhernou gotickou katedrálou Panny Márie, ktorá je rozlohou najväčšia na území celého Belgicka aj Holandska a jej výstavba trvala neuveriteľných 269 rokov. V jej interiéri nájdeme aj 4 z Rubensových obrazov. Pýchou mesta je renesančná radnica a cechové domy zo 16. a 17. storočia. Možnosť návštevy Rubensovho múzea, ktoré vykresľuje život maliara, jeho rodiny a blízkych priateľov. Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, transfer do Rotterdamu. Návšteva najväčšieho prístavu v Európe a druhého najvyťaženejšieho prístavu sveta je spojená s prehliadkou mesta: Europort - múzeum námorníctva, vyhliadková veža Euromast,  ktorá ponúka krásny panoramatický výhľad na celé mesto z výšky 180 met- rov, Kubushuizen – komplex budov postavených na hrane. Transfer do mesta Delft, známeho výrobou ručne maľovaného porcelánu v modro-bielej kombinácii s motívmi veterných mlynov. Návšteva svetoznámeho kvetinového  parku Keukenhof, najväčšieho kvetinového parku v Holandsku a druhého najväčšieho na svete. Od polovice marca do polovice mája tu na 32 hektároch každoročne rozkvitne 6-7 miliónov narcisov, tulipánov, hyacintov,  krokusov. Neopakovateľný zážitok vytvára jedinečné zoskupenie kvetín s rôznymi trvalkami v zeleni členitého parku s vodnými plochami, kríkmi a stromami. Záhradu založil starosta priľahlého mestečka Lisse v roku 1949 ako  miesto, kde dostanú pestovatelia z celej Európy možnosť ukázať svoje najkrajšie vypestované kvety a zároveň sa snažil podporiť export holandských  tulipánov. Návrat do hotela vo večerných hodinách. 

4. deň – raňajky, presun do Zaanse Schans - prehliadka obývaného skan- zenu s veternými mlynmi pozbieranými z celého Holandska, nesúcimi zaujímavé mená a typickými rybárskymi domčekmi. Ukážka výroby syrov a drevákov. Transfer do hlavného mesta Holandska, Amsterdamu. Prehliadka historického centra, námestie Dam s Kráľovským palácom, Starým a Novým kostolom. Možnosť návštevy Múzea voskových figurín Madame Tussaud ´s, Rembrandtovho múzea, kvetinového trhu, plavby loďou po grachtoch, ktoré sú úspešným výsledkom urbanizmu 17. storočia. Vo večerných hodinách  odchod do SR.

5. deň – návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2,- EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 70,- EUR/2 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 115,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 16,- EUR. Upozornenie: termín 13.4.-17.4. - Veľká noc

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD