<

Vitajte v našej cestovnej agentúre

Ponúkame obrovské množstvo ponúk zájazdov

od renomovaných a overených cestovných kancelárií.

Ponúkame denne najnovšie zájazdy

Hľadáte super-výhodný Last Minute?

Sledujte ponuky na našom Facebooku a buďte vždy v obraze.

zobraziť ponuky
>
1 2
Mária Wagnerová MIA TOUR & REALITY
Coboriho 1, 949 01 Nitra - Polygón
0905 130014
miatour@miareality.sk

Grandtour Marokem

MAROKO MAROKO MAROKO MAROKO
Destinácia: Maroko
Kód zájazdu: 1218152
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:
Casablanca • Rabat • Tanger • Tetouan • Chefchaouen • Meknes • Fés • Erfoud • Ourzazate • Marrakech • Essaouira • Zafi • Casablanca

1. DEŇ

Odlet z Prahy do Maroka s prestupom. Prílet do Casablanky, transfer na ubytovanie. Večera a nocľah.


2. DEŇ

Po raňajkách si prezriete Casablanku, najprv mešitu Hassana II., ktorá je komplexom spájajúcim mešitu, madrásu, knižnicu a hammam (vstup nie je zahrnutý v cene), ďalej námestie Mohameda V., kde sa nachádzajú významné budovy, ako napríklad radnica či parlament. Ďalej uvidíte námestie Spojených národov, centrálne trhovisko (rybie a ovocný trh), štvrť Habous, modernú rezidenčnú a pobrežnú štvrť Anfa. Nasleduje prejazd do Rabatu, kde si prezriete bulvár Hassana II., Kasbu Oudaia, Andalúzsku záhradu, nedokončený Hassanov minaret, kráľovské mauzóleum dynastie Alevitov, areál kráľovského paláca (časť prístupného exteriéru palácového komplexu). Večera a nocľah v Rabate.


3. DEŇ

Ráno odchod smerom na prístavné mesto Tanger. Pred prehliadkou Tangeru sa pozriete k mysu Spartel, navštívite Herkulovu jaskyňu. V Tangeri sa pozriete na námestí Faro, ku kasbe, do mediny, prejdete sa k Petit Socco a Grand Socco. Potom odídete cez pohorie Rif, okolo bieleho mesta Tetouan, predtým hlavného mesta španielskeho Maroka, a ďalej do Chefchaouenu. Večera a nocľah v Chefchaouene.


4. DEŇ

Dopoludnia prehliadka Chefchaouenu, tajomného krásneho mesta, kam až do začiatku 20. stor. nesmeli vstúpiť kresťania. Tetouan a Chefchaouen sú postavené prevažne v almohádskom štýle z bieleho kameňa, so silne zastúpenými andalúzskymi prvkami. Bránou Bab El Ain vstúpite do mesta, na námestí Outa Hammam, ku kasbe, do úzkych uličiek kľukatiacich sa po úpätí hory s dvoma vrcholmi, všade okolo vás domy s typicky bielo-modrou farbou maľby. Pokračovať budete do mestečka Moulay Idriss, z náboženského hľadiska významného miesta pomenovaného po svojom zakladateľovi, náboženskom vodcovi. Nachádza sa tu jediný minaret valcového tvaru v Maroku. Po krátkej zastávke v centre mestečka presun do kráľovského mesta Meknes. Prehliadka mauzólea Moulay Ismail, brány Bab Mansour, námestia El Hedime, madrásy Bou Inania a zastávka pri sýpoch a stajniach Moulaya Ismaila. Večera a nocľah v Meknes.


5. DEŇ

Po skorých raňajkách prehliadka neďalekého Volubilis, pomerne dobre zachovalých ruín antického mesta, ktorého mozaiky zdobia dnes kráľovské paláce v iných mestách. Najvýraznejšími budovami je kapitol, súdna budova, oblúk cisára Carracaly, mestská fontána, ďalej severná časť mesta s vilami s bohatou výzdobou fontánok, bazénikov, stĺporadí a mozaík. Po prehliadke cesta do kráľovského mesta Fés. Orientačná prechádzka mestom, panoráma mesta od južnej strážnej veže, návšteva keramickej manufaktúry, námestie Alaouites so vstupom do kráľovského paláca Dar El Makhzen. Po ubytovaní v hoteli budete mať voľno po zostávajúcu časť dňa. Večera a nocľah vo Fese.


6. DEŇ

Tento deň je v programe celodenná prehliadka mesta Fés. Prejdete so židovskou štvrťou Mellah, štvrťou Fés el Jdid, pozriete sa do záhrad Boujeloud, bránou Bab Boujeloud vstúpite do starého mesta čiže Fés le Bali. Tu môžete fakultatívne navštíviť múzeum Dar Batha či múzeum Belghazi (platba na mieste), ďalej uvidíte krásnu fontánu Nejjarine, madrásu Attarine, mešitu Kairaouine a štvrť Chouwara s garbiarňami a predajňami výrobkov z kože. Zvyšok dňa môžete využiť na nákupy alebo odpočinok v hoteli. Večera a nocľah vo Fese.
 

7. DEŇ

Po raňajkách odchod územím stredného Atlasu cez horské univerzitné mestečko Ifrane, pripomínajúce svojou architektúrou a upravenosťou alpské mestečko vo Švajčiarsku, potom cez posádkové mesto Er-Rachidia, okolo panorám hôr, cédrových lesov a palmových hájov. Na fotenie sa zastavíte v údolí rieky Zíz. V popoludňajších hodinách príchod na križovatku karavanových výprav - do oázy Erfoud. Po ubytovaní v hoteli budete mať možnosť vypraviť sa terénnymi jeepmi k obrovským dunám Erg Chebbi na západ slnka (fakultatívne). Večera a nocľah v Erfoude.
 

8. DEŇ

Tento deň prejdete kúzelnou krajinou pozdĺž rieky Todra, jej priesmykmi a údoliami. Zastavíte sa v oáze Tinerhir, pri skalných tiesňavách rieky Todra. Ďalej pôjdete pozdĺž rieky Dadés, po severnej strane koryta uvidíte Vysoký Atlas, z juhu Anti-Atlas. Prejdete mestečkom Kelaa des Mgouna, nad ktorým sa v horách ťažilo striebro. Potom sa napojíte na Cestu tisíce kazieb, čiže Route des Kasbah, a cez dedinu Skoura, kde sa každý máj koná festival ruží a okolo ktorej sa ruže v hojnej miere pestujú, prídete v neskorých popoludňajších hodinách do Ouarzazate, obľúbeného mesta filmárov. Večera a nocľah.
 

9. DEŇ

Po odchode z hotela si prezriete interiér pevnosti Taourirt, sídla náčelníka kmeňa Glaoua a marakéšskeho pašu, ktorý tu býval s celou svojou rozsiahlou rodinou a služobníctvom. Kasbah je z 18. storočia, bola reštaurovaná a dnes tvorí súčasť národného architektonického dedičstva. Asi 30 km od Ouarzazate sa ocitnete v opevnenom meste, tzv. ksaru Ait-Ben-Haddou, na brehoch rieky Mellah. K jeho založeniu došlo už v 11. stor., jedná sa o jednu z najdokonalejších ukážok starobylej predsaharskej architektúry na svete. Sú tu obrovské obranné hradby, šikmé veže a domy v pastelovo červených farbách sústredené okolo centrálneho trhoviska a nádvoria. Z najvyššieho miesta, od tzv. agadiru, je nádherný výhľad do okolitej krajiny. Odtiaľ sa vydáte Vysokým Atlasom cez Tizi-n-Tichka do Marakéša. Ubytovanie, večera a nocľah. Prípadne sa môžete tento alebo ďalší večer fakultatívne zúčastniť tzv. večera Fantasia. Typický marocký večer s možnosťou vychutnať si tradičné marocké jedlo, podávané v krásnom nomádskom stane, a pobaviť sa pri vystúpení folklórnych tanečníkov, spevákov a brušných tanečníc. Po večeri nasleduje predstavenie marockých jazdcov, ich jazdeckého umu, paľby z pušiek a boja.
 

10. DEŇ

Celodenná prehliadka Marakéša – záhrady Majorelle, minaret Koutoubia a symbol Marakéša, saadské hrobky a palác veľkovezíra Bahía, námestie Jamaa el Fná. Fakultatívne sa môžete vydať kočiarom k Menare (vodná nádrž a panoráma Atlasu). Večera, nocľah v Marakéši.
 

11. DEŇ

Po raňajkách prejazd do Essaouira, prechádzka malebným rybárskym mestom, jeho opevnenou medinou a kasbou Squala. Essaouira je tiež mesto bohémske, každoročne sa tu organizujú festivaly hudby gnaoua. Večera a nocľah v Essaouire.
 

12. DEŇ

Dopoludnia pokračovanie do Safi, tu prehliadka hrnčiarskej dielne. Ďalej pokračovanie do El Jadida (opevnené mesto s podzemnými cisternami na vodu). Príchod do Casablanky, večera, nocľah.
 

13. DEŇ

Raňajky, transfer na letisko a odlet do ČR (opäť s prestupom).

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 15

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha–Casablanca–Praha (s prestupom), letiskové taxy a ďalšie poplatky, dopravu klimatizovaným autokarom (typ podľa počtu osôb), 12 nocí v hoteloch ***, 12× polpenziu, vstupy podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodca

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 200 EUR), fakultatívne vstupy a atrakcie: vstup do mešity Hassana II. (cca 11 EUR, platba na mieste), Fantasia večer v Marakéši (cca 50 EUR), cesta kočiarom k Menare (cca 16 EUR), výlet jeepmi z Erfoud do Erg Chebbi (cca 40 EUR)

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, cena nezahŕňa nepovinné sprepitné (cca 55 EUR, platba na mieste)