<

Vitajte v našej cestovnej agentúre

Ponúkame obrovské množstvo ponúk zájazdov

od renomovaných a overených cestovných kancelárií.

Ponúkame denne najnovšie zájazdy

Hľadáte super-výhodný Last Minute?

Sledujte ponuky na našom Facebooku a buďte vždy v obraze.

zobraziť ponuky
>
1 2
Mária Wagnerová MIA TOUR & REALITY
Coboriho 1, 949 01 Nitra - Polygón
0905 130014
miatour@miareality.sk

Východný Timor (Malajzia, Singapur, Bali)

Prílet do hypermodernej Kuala Lumpur. To mesto je rozvinutejšie než Bratislava Jeden z najúžasnejších hotelov sveta - Singapore. Nová panoráma mesta a na nej hotel kde bývate Lanovka na ostrov Sentosa, ktorý sa páči nielen deťom Najkrajšie dvojičky sveta, v srdci Kuala Lumpur si vychutnáme Aj na Východnom Timore sa dostaneme ďalej než iní. Ľuboš stojí na letisku v hlavnom meste Dili po pr Námestie Merdeca v KL a dôkladná prehliadka Malajzie so skúseným slovenským sprievodcom Singapore- to sú novinky a ešte raz novinky. Tieto záhrady vidíte z okna Vášho hotela a peši to k ní /uploads/galleries/8377/12587_img-9566.jpg Klimatizovanou dopravou a s profesionálnym sprievodcom sme sa dostali do mestečka Ubud. Na každom kr Máme na výber z 10 druhov kávičiek a ochutnávame, ktorá je tá najlepšia.  Káva rastie na okolitých k Bali to je tradičné domorodé umenie, foto: Ľ: Fellner, BUBO Vítanie východu slnka na sopke je atrakciou pre tých čo chcú stihnúť vždy viac. Po raňajkách sme spä Prečo je najlepší oddych práve v takýchto zapadákovoch? Lebo takto sme žili stotisíc rokov a luxus t Daniel sa ide potápať na najlepšom mieste na svete. BUBO to je vždy to NAJ. O ktorom iní ani len net Dokonalý zážitok z koralového útesu Východného Timoru. V domorodej dedinke budíme riadnu pozornosť. Toto je najväčší luxus dnešného cestovania. Zažívame or
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333571
Cena od: 4 395 €
Príplatky od: 490 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Kombinované pobyty

Výber termínu

05.11.2024 12 dní First Minute 4 395 € +490 € odlet: Viedeň letecká
18.04.2025 12 dní First Minute 4 495 € +490 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

4 krajiny Ázie na jeden raz. Východný Timor, najmladšia krajina Ázie - náročná krajina pre cestovateľských fajnšmekrov. Tento zájazd je výborným spojením luxusu a dovolenky na úrovni s exotikou Timoru. Potešte sa pohľadom na dvojičky v Malajzii, prejdite sa bohatými ulicami úspešného Singapuru, nadýchajte duchovna na ostrove bohov a dokonale si užite zážitky v neobjavenej a neturistickej destinácii. Na Východnom Timore zavítate s oveľa ďalej než iní, na miesta bez asfaltu a s najväčšou podmorskou biodiverzitou na našej planéte. Oplatí sa!

1. deň:
Odlet z Viedne a príjemný let do Ázie.

2. deň:
Prílet do KUALA LUMPUR. Ubytovanie v najvyššom hoteli Malajzie (zmena vyhradená, no 4* garantujeme), divoká čínska štvrť a osvetlené najvyššie dvojičky sveta Petronas Towers. Vnikneme do multikultúrnej spoločnosti taoistov, hinduistov, moslimov, kresťanov a konfuciánov. Ukážeme si miesto odkiaľ nafotíme úžasnú budovu, ktorá bola 6 rokov najvyššou na svete a miesto kde Donald Trump stavia svoj nový mrakodrap. Vynikajúca večera z čerstvých exotických ingrediencií. Úvod ako sa patrí.

3. deň:
Kvalitná prehliadka hlavného mesta Malajzie pokračuje. Mešita Masjid Jamek na mieste sútoku (Kuala Lumpur = bahenný sútok), námestie Merdeka s najvyšším vlajkovým stožiarom sveta (95m). Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky Petronas sa pozrieme z vtáčej perspektívy, z televíznej veže Menara KL. Následne si urobíme selfie v ružových háboch v modernej národnej mešite Masjid Negara a vysvetlíme si prečo je islam v Malajzii taký usmievavý. Nevynecháme ani krásne koloniálne historické budovy v Mogulskom (Indo –saracénskom) štýle ako nádhernú budovu vlakovej stanice na Jalan Sultan Hishamuddin či Sultan Abdul Samad Building s medenými kupolami. Exkluzívne pôsobí taktiež kráľovský kriketový klub Selangor. Od tropických horúčav si oddýchneme v klimatizovanom anglikánskom kostole St. Mary. V Petronas tower si dáme obed (sprievodca odporučí jednu z 15 reštaurácii, aby sadla presne vám) a uvidíme túto prekrásnu budovu –symbol mesta - aj cez deň. Po exotickej kávičke vyrážame na juh do Singapuru. No určite sa nebudete nudiť. V našom klimatizovanom autobuse s nami ide domorodý malajský profesionálny sprievodca a váš CK sprievodca. Svoje know how v tejto oblasti si budujeme 25 rokov, sme každoročne najväčším organizátorom zájazdov do Malajzie, Singapuru a máme mnoho diplomov aj z ambasády Indonézie. Pripravte si otázky a skúste svojich sprievodcov nachytať! No zrejme sa vám to nepodarí. Každopádne sa dozviete viac, to čo iným ostane skryté. Prejdeme náročnú hranicu a sme na ostrove SINGAPUR! Aj tu ubytovanie v hoteli v centre mesta. Už z diaľky budete vidieť ikonu mesta, hotel Marina bay Sands. Zlepšite si úroveň ubytovania a vyberte si práve tento hotel, ktorý je jedným z najlepších hotelov na svete. Spáva v ňom mnoho klientov CK. Presný popis hotela nájdete v doplnkových službách či Kalkulácii. Prehliadka vysvieteného singapurského Manhattanu počas plavby po rieke Singapur. Pre záujemcov vysvietené Superstromy v Gardens by the Bay.

4. deň:
V Singapure si každý nájde to svoje. Skúsený slovenský sprievodca pozná mesto dokonale a poradí vám. Po úžasných raňajkách začíname prehliadku luxusným klimatizovaným autobusom s domorodým sprievodcom. Prezrieme si koloniálnu štvrť, Chinatown, Gardens by the Bay a Merlion Park. Vstúpime do čínskeho aj indického chrámu a vám sa bude zdať, že za jediný deň preletíme celý svet. Zaručene si urobíte fotografiu pri symbole mesta - striekajúcom levovi v pozadí s hotelom Martina Bay Sands, ktorý následne aj všetci navštívime. Práve tu neďaleko pristál Sir Raffles. Následne sa môžete okúpať na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, nakupovať na najluxusnejších miestach planéty, či si pozrieť úžasné podmorské akvárium. Tu sa určite naše záujmy rozdelia, no Singapur je bezpečný a my vám radi poradíme. Vstúpite do jedinečných skleníkov v Gardens by the Bay? Alebo sa najete v najlacnejšej Michelinovskej reštaurácii na svete? Pre tých čo oslavujú odporúčame reštauráciu Spago vedenú celebritným kuchárom Wolfgangom Puckom na 57 poschodí druhej veže v Maríne. Prevádzkovým šéfom je Slovák Tomáš.

5. deň:
Ráno odlietame z najmodernejšieho letiska sveta a o necelé tri hodiny pristávame na Bali. Preleteli sme rovník a prilietame na Bali, ktoré leží na južnej pologuli. Už z lietadla vidíte, že ostrovu dominuje rozbúrený oceán a spenená biela voda. Vo vnútrozemí sa týčia majestátne sopky a Vaše očakávania stúpajú. Pristaneme neďaleko hipsterskej pláže Kuta. Náš partner nás čaká s najväčšou ceduľou CK a tak v tom zmätku určite nezablúdime. Spolupracujeme spolu už 25 rokov, za ten čas sa vypracoval na najväčšieho tour operátora na Bali a vychytávame chybičky. Na krk dostávame veniec čerstvých voňavých kvetov a kvalitným klimatizovaným autobusom (čo je kúsok od rovníka príjemné) sa presunieme do Ubudu. Úzke ulice, tisícky mopedov a ešte viac maličkých chrámov. Vitajte na ostrove bohov a Garudy. Podvečerný príchod do kultúrneho centra ostrova, Ubud. Ubud je najkrajším mestom ostrova a vyjadruje základnú esenciu celého Bali. Súčasťou mnohých domov sú staré rodinné chrámy, v parkoch behajú opice a ľudia dennodenne na uliciach v pokore prinášajú bohom obete. Tá dobrota miestnych je nákazlivá a aj z nás sa stanú akoby zázrakom lepší ľudia. A aké je to príjemné …

6. deň:
Bali je známe ryžou a kávou. V nižších polohách sa pestuje ryža a vo vyšších káva. Našou prvou zastávkou budú ryžové terasy Tegallalang. Vyhliadka a nádherné fotografie z vtáčieho pohľadu. Tajomstvo správneho sadenia a ťažká práca. Všade kde sa pohnete vidíte maličké obetné misky pre bôžikov, ktorí garantujú dobrú úrodu. Ich rozličné formy, tvary môžete obdivovať u miestnych rezbárov. Bohovia sú pre Bali živou vodou a nejakého si isto prinesiete domov. Vedeli ste, že na Bali existuje tzv. deň ticha, keď sa na ostrove nesmie ozvať žiadny zvuk a v tento deň ja zakázaná akákoľvek doprava? Z ryžových terás sa presunieme do chrámu a pohrebného komplexu Gunung Kawi z 11.storočia. Je to prekrásny chrám položený v tej najkrajšej prírode a vybrali sme ho preto, lebo nepatrí medzi tie celebritné chrámy a tým pádom tu ešte tento rok bude málo turistov. O to viac si vychutnáme atmosféru. Legenda tvrdí, že desať 7-metrových chrámov vytesal nechtami Anak Wungsu. Chrámy stráži majestátny banyán, posvätný strom a obľúbené zhromaždisko duchov a bohov. Surrealistická atmosféra. Stovkami schodov vyjdeme späť na vrchol a zadýchaní pokračujeme ďalej do nádherného chrámu Tirta Empul zasvätenému Višnuovi. Posvätný prameň a zdroj rieky Pakerisan si od Vás žiada rituálny kúpeľ pri ktorom sa môžete zbaviť prekliatia, choroby či si šťastie prikloniť na svoju stranu. Naše veci si odložíme v ženskej či mužskej šatni a odetí v chrámovej zelenej zástere vstúpime do príjemne chladných svätých vôd. Je to sranda, máme vtipné fotografie a účinky sú lepšie než v Smrdákoch. Všetci sa opäť stretneme pod ďalším obrovským banyánom a cez nádherný vidiek a uzučké romantické cestičky smerujeme do vysočiny. V dobrom počasí zahliadneme vrchol sopky Batur. Ach, bola by paráda stáť na vrchole. V miestnej kávovej plantáži si pozrieme rozličné druhy kávy a takisto uvidíme slávne cibetky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou kávy kopi luwang. Je čas na ochutnávku. Sedíme za dreveným stolom na najkrajšom mieste na svete obkrúžení zelenou prírodou a porovnávame 10 druhov čerstvej kávy. Je kopi luwag naozaj tou najlepšou? Návrat do Ubudu. Centrum, umelcov, rezbárov a miesto tých najlepších nákupov. Na konci Jalan Monkey forest prídeme do posvätného opičieho lesa, kde vládnu makaky. Držte si klobúky, tašky a fotoaparáty! No tie budete potrebovať. Malé makaky sa bláznia, skáču zo stromu na strom a dokonca výborne plávu v jazierku. Večerný príchod na pláž.

7. deň:
Transfer na letisko v Denpasare a odlet na Východný Timor, do najmladšieho štátu Ázie. Jedinou reštauráciou letiska je síce iba Burger King, ale pristávacia dráha je asfaltová a slušnej dĺžky a kvality. Južne od letiska skoro každý deň vidíte plávať dugonga, ktorého volajú Douglas. Obídeme radu čakateľov na víza a vstupujeme do exotickej krajiny. Patrí medzi krajiny CPLP (Comunidade dos Países de Língua Portuguesa ktorým sa niekedy hovorí aj Lusofónny Commonwelth. Cesta z letiska do prístavu trvá asi 30 minút. Loď premáva iba raz za týždeň, no nás čaká a prevezie nás krížom cez úžinu Wetar hlbokú až 5 kilometrov. Špliechajúce vlny vytvárajú dúhu a odporúčame pozerať sa von či neuvidíte veľryby. Ak je hlavný ostrov Východného Timoru exotický, tak ostrov Atauro, kde sme sa ocitli je svetovou špičkou. Plavba trvá asi 2 a pol hodiny a potom vystúpime do maximálnej exotiky. Asfalt na Atauro = 0 km. Mobilný signal = 0. Wifi = 0. Platba kartou = 0. Platba Euro = 0. Podmorský svet = najdiverzifikovanejší na svete. National Geografic vyhlásil vody okolo Atauro za najbiodiverzifikovanejší podmorský svet našej planéty. Keď sa táto informácia rozšíri, tak turisti prídu a tento svet zničia. Teraz však ide o absolútny unikát, o ktorom sa zrejme aj vy dozvedáte po prvý raz. My v CK miesta na túto expedíciu striktne obmedzujeme a ročná kvóta je maximálne 50 Slovákov. Ubytovanie v luxusných stanoch s posteľami priamo na brehu mora. Ak ste prileteli z Bali a vašim hotelom bol jeden z 5 hviezdičkových rezortov all inclusive, ktoré CK ponúka, tak nič nemôže byť inakšie. No toto je vrchol našej cesty.

8. deň:
Výhodou Atauro je, že sa tu nenachádzajú morské krokodíly, ktoré inak obťažujú život v ostatných častiach Východného Timoru. Aj keď domorodci tvrdia, že “krokodíl zožerie iba zlého človeka” a tak sa obávať nemusíte. Po raňajkách a rannej kávičke z Letefoho vyrážame. Autami sa presúvame do exotického prístavu a odtiaľ lodičkou k väčšej potápačskej lodi. Slnko práve vyšlo, je ešte hebké, more je ako zrkadlo. Idete sa ponoriť/šnorchlovať na miesto, kde našli 253 druhov rybičiek. To je svetový rekord! Gerry Allen s kolegom sa potopili v tzv. “koralovom trojuholníku” vyše 10 000 krát. No Atauro bolo tým najlepším aj pre nich. Objavili tu 643 druhov živočíchov, čo je opäť svetovým rekordom. Najkrajšie sú staroružové koraly- fľaštičky –okolo ktorých sa motká stovka pastelovo modrých rybičiek. Aj keď neznášate ružovú, tu budete nadšení. Keby ste spojilo všetkých umelcov od čias Leonarda da Vinciho cez Pabla Picassa po Salvatora Dalího, tak nevytvoria takúto krásu. Teplé vody robia šnorchlovanie veľmi príjemným. Neprítomnosť veľkých rýb je pre väčšinu šnorchlistov príjemná – niet sa čoho báť. Koralové útesy sú 200 metrov široké a padajú do hĺbky 4 kilometrov a more je neuveriteľne čisté. Konkurovať mu môže Nové Írsko.

9. deň:
Narodili ste sa a váš život bol určený jasným smerom, “raz budete zjedení”. Žili ste v dome ovešanom lebkami a každý boží deň ste vedeli ako skončíte. Na pekáči. Ak sme včera poobede (od 15.00) nestihli 2 hodinový trekking (jedným smerom) ostrovom, tak to dobehneme doobeda. Keď bude odliv pôjdeme po ceste, ak príliv musíte to obísť cez hory, Holanďania si s Portugalcami rozdelili hlavný ostrov na polovicu a systematicky obyvateľov kultivovali. Atauro je výnimkou a vy cítite ešte to pôvodno. Kokosovníkové palmy, domčeky z prútia, drevené domčeky hore na stromoch, krížová cesta a exotika bez iných turistov. To je najväčší znak luxusného cestovania v tejto dobe – žiadni turisti. Šliapeme do dedinky Makili položenej pod najvyšším vrchom ostrova Manukoko s nádhernou výškou 999 m. Sadneme si s kepalom /náčelník) na pivo Bintang. Ženy pletú košíky, noše a žujú betel. Kúpite si vskutku originálny suvenír. Väčšina suvenírov, ktoré nájdete neskôr v hlavnom meste pochádza odtiaľto – tu sa ešte pôvodné zručnosti zachovali. Atauro má dĺžku 25 km, chrbticu ostrova tvoria strmé vrchy. Platí sa dolármi, ale 100 USD bankovka je vám úplne nanič. Chcete ísť do reštaurácie v hlavnom meste? Musíte si jedlo zajednať deň vopred. V najlepšej reštaurácii ostrova ktorá sa volá Manukoko restaurant majú aj colu. Jednu plechovku. Ďalšia príde v sobotu. Trúfnete si vyraziť späť na vratkých lodičkách s vahadlom? Vyskúšate exotickú motorovú sajdku? 7 km transfer do hlavného mesta stojí 3 USD/os. Dnes sa každopádne prepravíme späť do hlavného mesta Dili. Pôjdeme loďou, alebo si trúfnete na malé lietadielko? Prehliadka hlavného mesta. Večer pre drsňákov kohútie zápasy. Je to tvrdšie než box, tvrdšie než MMA. No je v tom rovnaká vášeň a rovnaký chtíč po krvi. Chlapská záležitosť, ktorú ženy nechápu a odsudzujú. Bojových kohútov si tu vážia podobne ako v Pardubiciach dostihové kone. Prespíme v hoteli Esplanade alebo podobnom.

10. deň:
Dnešný deň môžete zrealizovať fakultatívne zopár aktivít. Buď ho strávite v hlavnom meste Dili, alebo terénnymi autami vyrazíte k najvyššiemu vrchu Východného Timoru, k Mount Ramelau. Pozorujeme ľudí, tú zmesku malajskej rasy a Melanézanov. Práve tu na Timore nastáva ten prechod medzi Indonézanmi a Papuáncami a aj to je fascinujúce. No všetci hrdo nosia tričko s portrétom Xananu, ktorý je čosi ako miestny Che Guevara a Nelson Mandela dokopy. Zomrel pred 3 rokmi a bola to živá legenda, hrdina, boh. Bojovník za slobodu, väzeň v strašnom jakartskom vezení Cipinang a neskôr prvý východotimorský prezident. Počas oslobodzovacích bojov zahynulo neuveriteľných 250 000 Timorčanov. To je pri miliónovom národe extrémne veľa. Cesta k Tatamailau (2,986 m) je terénnym rally. Nielen samotný vrch ale aj dedinky v okolí sú veľmi zaujímavé. Presne ako zrealizujeme túto cestu závisí od množstva okolností, ktoré sa nedajú takto od stola zodpovedať. Pršalo a cesty sú nepriechodné? Pokazila sa loď a my sme sa nestihli vrátiť na čas? Uvidíme.( Cena od 95 euro podľa počtu klientov).

11. deň:
Vrátime sa na Bali, na chvíľu sa prejdeme po rušnej Kute ( pokiaľ bude lietadlo načas), poprípade si dáme večeru (morské špeciality) pri západe slnka a večer odletíme domov.

12. deň:
Prílet do Viedne a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.